Vermione

JEDINEČNÁ KOSMETICKÁ ŘADA ČESKÝCH KRÉMŮ,

KTERÉ POMÁHAJÍ ŘEŠIT ZÁVAŽNÁ KOŽNÍ ONEMOCNĚNÍ POMOCÍ ENZYMATICKÉ LÉČBY.

Tato kosmetická řada poskytuje optimální péči o pokožku s jedinečnými léčebnými účinky v širokém spektru kožních problémů.

Z kosmetického hlediska: Vrásky, celulitidu, strie, pigmentové skvrny, jizvy, červené žilky, padavost vlasů a další kosmetické vady.

Z medicínského hlediska: Psoriázu, atopické ekzémy, opary, HPV infekci, bércové vředy, popáleniny, hemeroidy a pooperační jizvy.

 • Kosmetické krémy Vermione jsou prvními a jedinými na světě, které obsahují a využívají soubor stabilizovaných tělních enzymů v bílkovinovém prostředí.
 • Produkty řady Vermione lze využívat ve smyslu preventivním i léčebném.
 • Všechny krémy jsou založeny na zcela unikátním biologickém extraktu z kalifornských žížal, který má schopnost ovlivňovat fyziologické procesy probíhající v kůži a ve sliznicích. Obnovit pružnost pokožky a hydratovat.
 • Řada léčebných krémů Vermione je ve své kategorii světovým unikátem s celosvětovým registrovaným patentovým chráněním. Krémy jsou dermatologicky testovány a mají osvědčení Státního zdravotnického ústavu.
 • Nový přípravek a technologie výroby Vermione extraktu, nám dává do rukou prostředek se širokou škálou použití, jak v kosmetickém, tak farmaceutickém průmyslu.
 • V některých případech, přípravkem lze zcela nahradit léčbu kortikoidy a zároveň přípravky Vermione mají prokazatelný komplexní účinek při léčbě některých chorob (HPV infekce a jiné virové infekce), na které je současná léčba neúčinná.
 • V dnešní době je mnoho kosmetických vad a chorob, které jsou jen obtížně odstranitelné či léčitelné.
 • Obsažené enzymy pronikají do nejspodnější vrstvy pokožky a při styku s poškozenou kožní tkání se aktivují. Dodávají kožní tkáni potřebné vitamíny a posilují její imunitu. Léčebný proces enzymů je známý pro jeho vytlačování poškozených a odumřelých buněk směrem k povrchu pokožky, což je zpravidla jasným důkazem pozitivního a obnovovacího účinku působení enzymů.
 • V rámci provedených klinických studií v sanatoriu PROSANUM, pod vedením profesora Prof. MUDr. Františka Novotného, DrSc byla prokázána vysoká účinnost léčby psoriáz, ekzémů, akné, oparů, novotvarů kůže, pigmentových skvrn, jizevnaté tkáně, popálenin, nehojících se a infikovaných ran (diabetické dekubity, bércové vředy.), otoků, hematomů a v neposlední řadě, špatně se hojících poporodních defektů a HPV infekcí. V poslední době je bioaktivní kompozit Vermione úspěšně zkoušen při léčbě hemeroidů, kdy již bylo prokázáno, že jeho účinnost je zcela srovnatelná s operačním zákrokem. Tento kompozit nabízí v rámci dalších studií a výzkumu, ještě širší spektrum možností jeho využití.

CO JE TO ENZYM?

 • Enzym je jednoduchá či složená bílkovina, mezi její nejdůležitější funkci spadá urychlování hojícího procesu v lidském těle, potažmo v buňkách. Enzymy mají v lidském těle nepostradatelnou funkci, proto jejich používání např. v kosmetice má naprosto skvělé výsledky.
 • Veškeré buněčné procesy, jako je hojení tkáně - odřenina, onemocněná pokožka ekzémy, lupénkou či jizva po operaci je díky používání kosmetiky která obsahuje enzymy mnohem účinnější a rychlejší.
 • Cílené působení enzymů na daný problém má za výsledek rychlou reparaci pokožky, obnovení kožní tkáně a skvělou snášenlivost díky svému přírodnímu původu.
 • Léčba pomocí enzymů je alternativou při léčbě kortikoidy, je účinná a především dlouhodobá.

KLINICKÉ TESTY

 • Výrobky řady VERMIONE procházejí veškerými schvalovacími testy, které jsou předepsány, jakož i schvalovacími řízeními. Veškeré krémy vyrobeny českou firmou na základě originální tuzemské technologie a CZ patentu.
 • Sanatorium PRO SANUM a.s.
 • Profesor MUDr. František Novotný, DrSc.
 • Primariát nemocnice Tanvald
 • Klinika GYNCENTRUM Hloubětín
 • OB/GYN Associates - MUDr. Viktor Kačer
 • Karlova Univerzita
 • Akademie věd CZ
 • Systémová enzymoterapie - MUDr. Petr Tichý, MUCOS Pharma CZ s.r.o.
 • Výzkumný ústav biofarmacie a veterinárních léčiv a.s.
 • Externí spolupracovníci
 • © 2016 Studio "Buď krásná" Jungmannova 28, 612 00 Brno-Královo Pole. Vytvořeno službou Webnode

URYCHLUJE REGENERACI PLETI.

Hydratační, regenerační a ochranný krém Vermione ALFA s bioaktivními ENZYMY. Přírodní krém na kožní problémy s dlouhotrvajícím účinkem ošetřuje vysychající pokožku. Obsah účinné látky (15%) působí příznivě na potlačení příznaků stárnutí pleti a při redukci vrásek. Působením hluboko do tkáně zlepšuje prokrvení pokožky a urychluje regeneraci povrchových onemocnění. Koriguje pigmentové skvrny, následky UV záření, ozařování laserem a hydratuje.

Krém vhodný na: vrásky, vysušenou pleť, červené žilky, pigmentové skvrny, UV záření, rosacea (růžovka)

Přípravek Vermione ALFA je vhodný pro všechny druhy pleti. Je hydratační a má vliv na zlepšení stavu pleti. Především ho doporučujeme jako denní krém proti vzniku vrásek a kožních onemocnění pleti a pokožky. S Vermione ALFA byly prováděny testy na vymezených partiích, nejčastěji na obličeji a rukou, přičemž na jedné straně byl krém pravidelně užíván a druhá byla ponechána bez ošetření. Pozitivní výsledek byl jasně patrný na straně ošetřené. Kladný efekt byl zřetelný do 10 dnů.

Lze uvést, že přípravek Vermione ALFA je přípravek udržovací a preventivní. Jeho aplikace není časově omezena. Dráždivost je minimální. Spokojenost pacientů je 95 %. Tímto přípravek doporučujeme do široké praxe.

Obsah krému: 50 ml

URYCHLUJE REGENERACI POKOŽKY.

Pěstící, promašťující a regenerační krém Vermione BETA s bioaktivními ENZYMY. Přírodní krém působí na pokožku jako prevence proti vzniku strií nejen v těhotenství (především na břicho, hýždě, stehna a ňadra při kojení). Díky účinné látce (8%) pečuje o pokožku onemocněnou ekzémy a lupénkou. To vše bez nutnosti používat přípravky obsahující kortikoidy. Vzhledem ke svému promašťujícímu účinku je také velmi účinný při léčbě rozsáhlých popálenin I. až III. stupně.

Krém vhodný na: Strie, celulitidu, ekzém, lupénku a suchou pokožku.

Vermione BETA optimalizuje funkční stav kůže i podkoží: zlepšuje prokrvení, podporuje hydrataci, zmnožuje elastická vlákna a usměrňuje aktivitu imunitního systému. Speciální význam má příprava kůže zejména před operacemi s předpokládanými přesuny tkání a všude tam, kde chceme zajistit zvýšenou elasticitu (příprava hráze před očekávaným vaginálním porodem nebo lokální příprava před aplikací implantátů v plastické chirurgii).

V gynekologii a porodnictví, které jsou chirurgickými obory, nacházejí přípravky řady Vermione BETA velmi široké uplatnění. Klinickou odezvu po aplikaci přípravků monitorujeme na různých pracovištích již mnoho let a na základě zpětné vazby poskytnuté těhotnými ženami a pacientkami můžeme naši zkušenost považovat za rozsáhlou a přesvědčivou.

Strie jsou různě rozsáhlé praskliny v kůži, obyčejně paralelně orientované, světlejší než okolí. Vznikají v situacích náhlého zvýšení hmotnosti, kdy se kůže nestačí pozvolna přizpůsobovat s tím souvisejícímu rychlému zvyšování objemu některých částí těla. Těhotenství nebo puberta jsou typickými příklady takové situace. Místa nejčastějšího vzniku strií zahrnují břicho, prsa, hýžďové oblasti a stehna. Vzniknou-li, jde o poměrně obtížně a nákladně ovlivnitelný estetický problém. Rozvoji strií je proto třeba předcházet dobrou přípravou kůže v průběhu těhotenství.

Obsah krému: 50 ml

URYCHLUJE REGENERACI PLETI.

Vermione GEL s bioaktivními ENZYMY je určený k zlepšení stavu pokožky při výskytu oparů, pásových oparů, akné, kvasinkových onemocnění a mykóz. Složení zaručuje zklidňující antiseptický účinek a zabraňuje tvorbě puchýřků či otoků. Účinná látka (4%) obsažená v GELU pomáhá řešit samotné příčiny onemocnění a zastavit opakované virové onemocnění.

Gel vhodný na: opary, pásové opary, akné, mastnou pleť, kvasinková onemocnění a mykózy.

Doporučujeme používat při potížích s akné, opary a také při kožní infekci pásovým oparem. Vermione GEL je antiseptický a pečuje o aknózní pokožku v jakémkoliv stádiu. Doporučujeme GEL několikrát denně nanést na poškozenou pleť či pokožku, případně kombinovat s přípravkem Vermione ALFA. Vermione GEL je také vhodný na pleť podrážděnou holením (nejen v oblasti obličeje, ale také genitálu). Tento přípravek je zároveň dobrou prevencí proti výsevů pustulek. Vermione GEL se dobře uplatňuje jako podpůrný prostředek pří léčbě genitálního herpesu.

Obsah gelu: 50 ml

URYCHLUJE REGENERACI PLETI.

Vermione GEL mini s bioaktivními ENZYMY je určený k zlepšení stavu pokožky při výskytu oparů a akné v jakémkoliv stádiu. Díky malému balení jej můžete mít stále u sebe. Účinná látka (4%) obsažená v GELU pomáhá řešit samotné příčiny onemocnění a pomáhá zastavit opakované virové onemocnění.

Gel vhodný na: opary a akné.

Obsah gelu: 50 ml

URYCHLUJE REGENERACI KOŽNÍ TKÁNĚ.

Korekční a reparační krém Vermione STRONG s bioaktivními ENZYMY je určený k rychlému a dlouhodobému zlepšení stavu poškozené, či poraněné pokožky. Pečuje o pokožku se sklonem k bércovým vředům. Dále je vhodný na hemoroidy, hematomy, pooperační (poporodní jizvy, poúrazové rány). Díky vysokému podílu účinné látky (25%) je určený k rychlému a dlouhotrvajícímu zlepšení stavu poškozené pokožky. Pomáhá při léčbě septických ran, popálenin, hematomů a těžkých forem dermatóz. Vzhledem ke svému složení funguje antisepticky, bojuje proti vzniku infekce a vyvolává granulaci při tvorbě nové tkáně, čímž zároveň rozpouští tkáň nekrotickou.

Krém vhodný na: bércové vředy, hemoroidy, pooperační a poúrazové jizvy, septické rány, popáleniny, hematomy a těžké formy dermatóz.

Léčebné využití přípravků řady Vermione STRONG. V "chirurgické" části gynekologie a porodnictví je doporučujeme na ošetření všech typů operačních ran. Zahrnují rány po klasických břišních operacích a císařských řezech, po endoskopických výkonech i episiotomie a poranění vzniklá v souvislosti s vaginálními porody. U episiotomií je s výhodou ošetřovat i část rány zasahující do poševního vchodu.

Osvědčený postup pro ošetření čerstvých ran: na počátku se používá Vermione STRONG; tento preparát není vhodný pro dlouhodobou aplikaci. Pro podporu prvotního hojení čerstvých ran jej doporučujeme užívat maximálně 10 dnů. Je velmi efektivní při udržení čistoty a uzávěru řezné plochy. Nanáší se přímo na operační ránu od druhého pooperačního dne, 2x denně, typicky po dobu 5 až 7 dnů. Na aplikaci Vermione STRONG se navazuje s promašťujícím krémem Vermione BETA, přičemž doporučujeme ránu a okolí ošetřit 3-4x denně. Krém se aplikuje nejméně do stavu uspokojivého zhojení rány; s výhodou je však dobu o několik týdnů přesáhnout, výsledkem bývá měkká nezbarvená nenápadná jizva v místě předchozí rány.

Některé pacientky a matky se mohou s výhodou pokusit využít přípravky Vermione ke korekci již zhojených ran. Týká se to hlavně dohojených episiotomií po vaginálních porodech, které jsou nezřídka zdrojem nepříjemných pocitů tahu, napětí či dokonce bolesti při pohlavním styku nebo defekaci. Aplikací lze dosáhnout změknutí a uvolnění jizvy. Stejným způsobem se ale lze pokusit o ovlivnění jizev na břišní stěně či kdekoliv jinde.

Obsah krému: 50 ml

URYCHLUJE REGENERACI NAMÁHANÉ POKOŽKY

Regeneračně vyživující Vermione mléko s bioaktivními ENZYMY je snadno roztíratelné a vstřebatelné. Mléko je určeno pro jemnou, citlivou a namáhanou pokožku. Na pokožce vytváří účinný ochranný filtr, který ji chrání před vysycháním a dalšími nepříznivými vlivy. Vermione mléko s obsahem účinné látky (5%) je vhodné nejen pro těhotné ženy proti vzniku STRIÍ, CELULITIDY a POMERANČOVÉ KŮŽE. Pozitivně působí u osob s LUPÉNKOU a EKZÉMY, kde je potřeba pečovat o rozsáhlejší plochy pokožky. Obsažený Caffeine a vitamin B5 získaný z Panthenolu jsou nezbytnými látkami pro výměnu kmenových buněk a posílení imunity kožní tkáně. Mléko dodává pokožce dlouhotrvající pružnost a hebkost.

Mléko vhodné na: Strie, celulitidu, ekzém, lupénku, suchou pokožku

Obsah krému: 150 ml